בוררות - לנצח את הסכסוך!
תוכנית מתקדמת למייצגים ולבוררים
 

מרכז אקדמי: עו"ד רונן סטי, בורר, נשיא מו​שב הדין לבוררות מומחים ויישוב סכסוכים, 
יו"ר משותף של הפורום לבוררות ויישוב סכסוכים בלשכת עורכי הדין

תוכנית ייחודית שנבנתה עבור מי שצפויים לכהן כבוררים, כמייצגים בהליכי בוררות או שנדרשים להופעות בתי המשפט אגב הליכי בוררות, כדוגמת בבקשות לביטול פסק הבוררות.  

מדובר בתוכנית מקצועית ייחודית המקנה ארגז כלים אפקטיבי בהליך הבוררות הן כמייצגים והן כבוררים.

המשתתפים ירכשו כלים מעשיים שהשליטה בהם עשויה לעשות את ההבדל בין הפסד בתיק ואף חשיפה לרשלנות מקצועית ובין "לנצח את הסכסוך". ההשתלמות מועברת תוך כדי שילוב משתתפים שונים בתפקידים מגוונים בבוררות מבוימת ובחינת מקרי אמת שהתבררו בהליכי בוררות.

מנחה: עו"ד רונן סטי, בורר וצוות הדרכה. 
הסדנה תצולם לצורכי לימוד והדרכה. 
מספר המקומות מוגבל. 
אין בהשתתפות בתוכנית משום הבטחה או התחייבות כלשהי להפניית תיקים.
התוכנית כפופה לשינויים.
 

מבנה הקורס:
הקורס כולל 5 מפגשים פרונטליים

מועד תחילת הקורס: 22/10/2023
ימי ראשון בין השעות 17:00 -20:30

עלות הקורס:
2700 ש"ח + מע"מ

 

יחידה 1: 
סדנה לניסוח סעיפי בוררות ויישוב סכסוכים מתקדמים, ו"תקיפת" סעיפי בוררות כושלים;  

לב הבוררות מצוי בהסכם/סעיף בוררות חוזי. במקרים רבים מאמצים עו"ד סעיפי בוררות מחוזים "עתיקים", חלקם מוטעים ובלתי יעילים, עד כדי חשיפת הצדדים לסיכונים משפטיים מיותרים. בסדנה זו יוכל כל משתתף להרכיב עבור עצמו/משרדו דוגמאות לסעיפי בוררות ויישוב סכסוכים מתקדמים שיחזקו את לקוחותיו. מעבר לכך, יהיו בידיכם כלים אפקטיביים לניהול משא ומתן מקצועי על סגירת סעיף אופטימלי.

יחידה 2 :
חשיפת הליכי בוררות במסלולים מתקדמים ב"מושב הדין" ויישומם במקום חיקוי של בימ"ש;

בוררות אינה צריכה להמשיך ולחקות את ההליך הפרוצדורלי בבית המשפט. הבוררות של היום מציעה קשת של הזדמנויות לניהול פרטי, יעיל ומקצועי של הליכי בוררות: בוררות כלכלית בפני עו"ד ורו"ח, בוררות בתחום הנדל"ן והבנייה בפני עו"ד ומהנדס/ שמאי, "בוררות בייסבול" ועוד. אלו יאפשרו למשתתפים להתאים את "חליפת הבוררות" לסכסוך לפי מידה, במקום שנים של התדיינות לפי כללי הפרוצדורה הנוקשים בבית המשפט. מדובר בפריצת דרך של ממש!    

יחידה 3 :
סדנת ניהול  בוררות עסקית מבוימת  תחת כללי בוררות משתנים כולל הזדמנות לאימון אישי;

לנהל בוררות בלא אימון פרקטי אישי קודם דומה ליציאה לטיול במדבר ללא מפה. בוררות עסקית מבוימת תיתן בידי הקבוצה הזדמנות ליטול חלק ו/או לצפות בניהול הליך בוררות תחת הנחיית מאמן ואף תוך הסתכלות עצמית: פתיחה מסודרת ומובנית, התמודדות עם סוגיות שונות בדיני בוררות ו"ניהול" שולחן הבוררות בביטחון הם דוגמה לתובנות שהמשתתפים ייהנו מהן ב"טבלת האש" הזו.

יחידה 4 :
סדנת ניהול בוררות בתחום האזרחי, לרבות בניה ונדל"ן פני עו"ד ומהנדס בכללי בוררות מותאמים;  

סכסוכים אזרחיים מצויים בשפע: תביעות שבין משכיר ושוכר, סכסוכים הנובעים מאי-העמדת תוכנה ייעודית במועד, או אפליקציה שאינה מתתפקדת, סכסוכים אגב שיפוצים, סכסוכים בעניין הוצאת דיבה ועוד ועוד העולם הנדל"ן והבניה בישראל מצוי מזה שנים רבות בהתעצמות. עם זאת, השינויים בריבית, מחירי הנדל"ן ושיקולים אחרים מלמדים כי כל פרויקט נדל"ן הוא פוטנציאל לסכסוך. כסף גדול מעורב, התחייבויות לדיירים בתמ"א 38, התחשבנות על שינויים ותוספות, שינויים בלוח הזמנים ובתוכניות מייצרים סכסוכים מקצועיים שמחירם יקר! פריצת הדרך של שילוב מהנדס כבורר נוסף משנה את כללי המשחק ומאפשרת ל"נצח את הסכסוך!" באופן פרטי, יעיל, מקצועי ומהיר בהרבה מבית המשפט.

יחידה 5 :
סדנה מעשית לעריכת בקשה לביטול פסק בוררות וניהולה בבית המשפט;


בקשה לביטול פסק בוררות היא הדרך היחידה להתמודד עם תוצאת הבוררות בהליכים שאינם כוללים ערעור. לבקשה שכזו ישנם כללים מיוחדים, רבים מהם מעין "תורה שבע"פ" שנבנתה עם השנים בפסיקה. הכנת בקשה שכזו מחייבת שליטה חזקה במטריה. במפגש זה נחשוף את המבנה של בקשה כזו, כללי יסוד וטקטיקות משפטיות פרי הניסיון, במטרה להקנות למשתתפים כלים לנהל תיקים חשובים אלה עבור לקוחותיהם, או מנגד להגן על פסק הבוררות שבו זכו במצבים בהם המפסיד יבקש לבטל את הפסק. לכל שאלה נוספת בנושא, פנו אלינו:
מזכירות ההוצאה לאור – 03-6368222 

support@lawpub.odoo.com


 5 מפגשים שבועיים

מפגשים פרונטליים  

היכן?

בבית ציוני אמריקה  רח' דניאל פריש 1 תל אביב

מועד פתיחה

22.10.2023

  יום ושעה

ימי ראשון בין השעות 20:30-17:00    


*** פתיחת הקורס מותנית במספר מינימלי של נרשמים.  

ניתן לבצע רישום לקורס באמצעות האתר 

הירשם עוד היום לקורס  ותבטיח את מקומך 

הצעד הבא בקריירה שלך- מתחיל כאן

מלאו את הפרטים  ונציגנו יצרו עמכם קשר לרישום