בוררות - לנצח את הסכסוך!
תוכנית מתקדמת למייצגים ולבוררים
 

על הקורס:
קורס בשיתוף עו"ד רונן סטי, בורר ונשיא מושב הדין, יו"ר הפורום ליישוב סכסוכים בלשכה. בעל שם ומוניטין בינ"ל בפתרון סכסוכים מסחריים בהליכי בוררות וגישור.


מטרות הקורס:

תוכנית ייחודית שנבנתה עבור מי שצפויים לכהן כבוררים, כמייצגים בהליכי בוררות (למשל בקשה לביטול פסק בוררות). קבלת ארגז כלים אפקטיבי שהשליטה בו עשויה לעשות את ההבדל בין הפסד בתיק ואף חשיפה לרשלנות מקצועית, לבין "לנצח את הסכסוך". הקורס מועבר תוך כדי שילוב המשתתפים בתפקידים שונים בבוררות מבוימת ובבחינת מקרי אמת.


מה נלמד בקורס?

   סדנה לניסוח סעיפי בוררות ויישוב סכסוכים מתקדמים

   "תקיפת" סעיפי בוררות כושלים

   בוררות כלכלית בפני עו"ד ורו"ח, בוררות נדל"ן ובנייה, "בוררות בייסבול" ועוד

   סדנת ניהול בוררות עסקית מבוימת תחת כללי בוררות משתנים, כולל הזדמנות לאימון אישי

   סדנה מעשית לעריכת בקשה לביטול פסק בוררות וניהולה בבית משפט

  סדנת ניהול בוררות בתחום האזרחי, לרבות בנייה ונדל"ן בכללי בוררות מותאמים

  נושאים נוספים

 

מבנה הקורס:
5 מפגשים שבועיים
סה"כ אורך הקורס: 20 שעות אקדמאיות

מועד תחילת הקורס: 25/06/2024  בין השעות 16:00 -19:30

משתתפי הקורס אשר יהיו נוכחים ב 80% מהפגישות לפחות יהיו זכאים לקבלת תעודה
 

יחידה 1:

סדנה  לניסוח סעיפי בוררות  ויישוב סכסוכים מתקדמים, ו"תקיפת" סעיפי בוררות כושלים;

  • לב הבוררות מצוי בהסכם/סעיף בוררות חוזי. במקרים רבים מאמצים עו"ד סעיפי בוררות מחוזים "עתיקים", חלקם מוטעים ובלתי יעילים, עד כדי חשיפת הצדדים לסיכונים משפטיים מיותרים. בסדנה זו יוכל כל משתתף להרכיב עבור עצמו/משרדו דוגמאות לסעיפי בוררות ויישוב סכסוכים מתקדמים שיחזקו את לקוחותיו. מעבר לכך, יהיו בידיכם כלים אפקטיביים לניהול משא ומתן מקצועי על סגירת סעיף אופטימלי.

יחידה 2:

חשיפת הליכי בוררות במסלולים מתקדמים ב"מושב הדין" ויישומם במקום חיקוי של בימ"ש;

  • בוררות אינה צריכה להמשיך ולחקות את ההליך הפרוצדורלי בבית המשפט. הבוררות של היום מציעה קשת של הזדמנויות לניהול פרטי, יעיל ומקצועי של הליכי בוררות: בוררות כלכלית בפני עו"ד ורו"ח, בוררות בתחום הנדל"ן והבנייה בפני עו"ד ומהנדס/ שמאי, "בוררות בייסבול" ועוד. אלו יאפשרו למשתתפים להתאים את "חליפת הבוררות" לסכסוך לפי מידה, במקום שנים של התדיינות לפי כללי הפרוצדורה הנוקשים בבית המשפט. מדובר בפריצת דרך של ממש!
     

יחידה 3:

סדנת ניהול  בוררות עסקית מבוימת  תחת כללי בוררות משתנים כולל הזדמנות לאימון אישי;

  • לנהל בוררות בלא אימון פרקטי אישי קודם דומה ליציאה לטיול במדבר ללא מפה. בוררות עסקית מבוימת תיתן בידי הקבוצה הזדמנות ליטול חלק ו/או לצפות בניהול הליך בוררות תחת הנחיית מאמן ואף תוך הסתכלות עצמית: פתיחה מסודרת ומובנית, התמודדות עם סוגיות שונות בדיני בוררות ו"ניהול" שולחן הבוררות בביטחון הם דוגמה לתובנות שהמשתתפים ייהנו מהן ב"טבלת האש" הזו.

יחידה 4:

סדנת ניהול בוררות בתחום האזרחי, לרבות בניה ונדל"ן פני עו"ד ומהנדס בכללי בוררות מותאמים; 

  • סכסוכים אזרחיים מצויים בשפע: תביעות שבין משכיר ושוכר, סכסוכים הנובעים מאי-העמדת תוכנה ייעודית במועד, או אפליקציה שאינה מתפקדת, סכסוכים אגב שיפוצים, סכסוכים בעניין הוצאת דיבה ועוד ועוד העולם הנדל"ן והבניה בישראל מצוי מזה שנים רבות בהתעצמות. עם זאת, השינויים בריבית, מחירי הנדל"ן ושיקולים אחרים מלמדים כי כל פרויקט נדל"ן הוא פוטנציאל לסכסוך. כסף גדול מעורב, התחייבויות לדיירים בתמ"א 38, התחשבנות על שינויים ותוספות, שינויים בלוח הזמנים ובתוכניות מייצרים סכסוכים מקצועיים שמחירם יקר! פריצת הדרך של שילוב מהנדס כבורר נוסף משנה את כללי המשחק ומאפשרת ל"נצח את הסכסוך!" באופן פרטי, יעיל, מקצועי ומהיר בהרבה מבית המשפט.

יחידה 5:

סדנה מעשית לעריכת בקשה לביטול פסק בוררות וניהולה בבית המשפט;

  • בקשה לביטול פסק בוררות היא הדרך היחידה להתמודד עם תוצאת הבוררות בהליכים שאינם כוללים ערעור. לבקשה שכזו ישנם כללים מיוחדים, רבים מהם מעין "תורה שבע"פ" שנבנתה עם השנים בפסיקה. הכנת בקשה שכזו מחייבת שליטה חזקה במטריה. במפגש זה נחשוף את המבנה של בקשה כזו, כללי יסוד וטקטיקות משפטיות פרי הניסיון, במטרה להקנות למשתתפים כלים לנהל תיקים חשובים אלה עבור לקוחותיהם, או מנגד להגן על פסק הבוררות שבו זכו במצבים בהם המפסיד יבקש לבטל את הפסק. לכל שאלה נוספת בנושא, פנו אלינו:
מזכירות ההוצאה לאור – 03-6368222 
 
support@lawpub.odoo.com


אז מה בתוכנית ?


5 מפגשים שבועיים

מפגשים פרונטליים


מועד פתיחה


 25/06/2024


יום ושעה

ימי שלישי
 
16:00 - 19:30

*** פתיחת הקורס מותנית במספר מינימלי של נרשמים.  

מלאו את הפרטים  ונציגנו יצרו עמכם קשר לרישום

ניתן לבצע רישום לקורס באמצעות האתר 

הירשם עוד היום לקורס  ותבטיח את מקומך