נדל"ן Online


‍המהפכה הדיגיטלית שעורכי הדין בענף הנדל"ן ציפו לה
מעבר לעסקאות מקרקעין בחתימות דיגיטליות ורישומן בטאבו

הצטרפו למאות עורכי הדין שכבר התקדמו למשרד ללא נייר עם נדל"ן Online

 
 "נדל"ן Online" - המהפכה הדיגיטלית בענף הנדל"ן לעריכה ולחתימה דיגיטלית של חוזי מכר מקרקעין ומסמכים נלווים, ורישום העסקאות בלשכת רישום המקרקעין (טאבו)
מערכת נדל"ן Online , מבית Comsign, מאפשרת לכם לבצע חתימה דיגיטלית על עסקאות מקרקעין, בהתאם לכללי ועדת האתיקה של לשכת עורכי הדין, וחוסכת לכם זמן רב וניירת בהסכמי נדל"ן. המערכת קבילה משפטית ומותאמת גם לתקנות הטאבו ומיסוי מקרקעין. 

לאחר אישור ועדת האתיקה כי תותר חתימה דיגיטלית בעסקאות מקרקעין, עתה יוכלו עוה"ד לאפשר ללקוחותיהם לחתום דיגטלית על הסכמי נדל"ן דיגיטליים ולא על גבי עותקי נייר.
‍ההוצאה לאור של לשכת עורכי הדין, יחד עם חברת "קומסיין", רואות בכך הזדמנות מיוחדת להקל על ציבור עורכי הדין בעבודתם, והודות לחברת קומסיין הביאו את הפתרון הטכנולוגי היעיל, המיטבי והנגיש ביותר לציבור עורכי הדין בישראל.

 

השאירו פרטים ונציגינו יצרו אתכם קשר


כידוע, סעיף 8 לחוק המקרקעין קובע כי "התחייבות לעשות עסקה במקרקעין טעונה מסמך בכתב". עם זאת, ועדת האתיקה הארצית הגיעה למסקנה כי לאור הצורך הקיים והמגמה הרווחת של "משרד ללא נייר", יש להתיר את החתימה על חוזה דיגיטלי באמצעות התקן אלקטרוני המאפשר חתימה על גביו.

מטרת ההחלטה היא לאפשר לעורך הדין לאשר את חתימת לקוחותיו בעסקאות מקרקעין באמצעות הכרטיס החכם לחתימה על המסמכים שמוגשים למערכת בתי המשפט ולגופים נוספים, ויראו בחוזה החתום דיגיטלית חוזה בעל תוקף מקורי.

‍ועדת האתיקה דורשת כי עורך הדין יהיה נוכח במעמד החתימות, כי ההסכם ייחתם בפניו וכי עורך הדין יזהה את הלקוחות/הצדדים לחתימת ההסכם. עוד נקבע כי לאחר חתימת ההסכם על ידי הצדדים לו, ההסכם ייחתם ויאומת באמצעות הכרטיס החכם שברשות עורך הדין השייך לעורך הדין המאמת.

מדובר בצעד משמעותי של מעבר לדיגיטל בעסקאות מקרקעין. האפשרות לרישום עסקאות באופן דיגיטלי תוביל לשינוי משמעותי ותצעיד אותנו קדימה, בשירות המתואם לסביבה דיגיטלית של עולם העסקים. האתגרים העסקיים והמשפטיים של עולם המשפט, ובייחוד בתחום הנדל"ן, הולכים וגדלים וכעת, לאחר מספר שנים של עבודה, זוהי תחילתה של טרנספורמציה דיגיטלית הלכה למעשה.

אופן אימות חתימה זה מומלץ על ידי ועדת האתיקה, היות שהוא מצמצם ומונע מחלוקות וטענות המתעוררות לעתים בעניין חתימה על חוזים, ואף משדרג את מהימנות חתימותיהם של הצדדים לעסקה המאומתות על ידי עורך הדין, בשונה מהמצב כיום, שבו אין חובה לאימות חתימות בהסכם מכר. משכך, מדובר בחלופה ראויה שתיתן מענה הן בצד הפרקטי לרבות יעילות וקיצור הליך החתימה וחיסכון במשאבים, והן בהיבט גמירות הדעת, סופיות ודאות ההתקשרות ומערכת היחסים של עורך הדין מול לקוחותיו.

 

השאירו פרטים ונציגינו יצרו אתכם קשר


עו"ד ליאור שפירא, יו"ר ההוצאה לאור של לשכת עורכי הדין: "מברך על ההחלטה של ועדת האתיקה של לשכת עורכי הדין, המשקפת התייעלות מתמדת במעבר עבודת עוה"ד לעולם הדיגיטלי והופכת את העבודה לחדשנית, יעילה ורלוונטית. השילוב של טכנולוגיה זו עם הכרטיס החכם יוצרת פתרון יעיל ומאובטח ואנו נפעל בכדי להנגיש טכנולוגיה זו לציבור עוה"ד בישראל."

לדברי זאב שטח, מייסד חברת "קומסיין": "צמצום הנטל הבירוקרטי יאפשר לעוה"ד בענף הנדל"ן לקצר ולהאיץ תהליכים עסקיים בעסקאות נדל"ן. כענף מרכזי במשק, יש לכך חשיבות עצומה. בהמשך לטרנספורמציה שבוצעה על ידנו לפני כעשר שנים עם העברת קופות החולים למרשם דיגטלי במקום מרשם נייר, אנו מציעים כעת לעוה"ד תהליך דיגיטלי חוקי, קצר ויעיל, חיסכון בזמן, בניירת מיותרת, שמירת חוזה באופן דיגיטלי ושליחה מאובטחת של הסכם המכר לטאבו. יצרנו את הפתרון לעורכי דין מתחום הנדל"ן בתיאום עם נציגי לשכת עוה"ד, ובהתאם להמלצות ועדת האתיקה של לשכת עוה"ד. הפתרון נבדק על ידי משרדי עו"ד וההערות יושמו על ידנו בחפץ לב. אנו ממשיכים ביצירת פתרונות לעוה"ד והנוטריונים בתחום הזיהוי המאובטח והחתימה הדיגטלית המאובטחת, במטרה לפשט את ההליכים הקיימים כיום ובתיאום עם לשכת עוה"ד."

היישום של "נדל"ן Online" הוא ידידותי, ובדומה לשימוש של פתרונות "קומסיין" במערכת הבנקאית, כולל טאבלט שבו מוטמעת התוכנה וכרטיס חתימה דיגיטלית של נט המשפט. בפועל, עוה"ד מציג לצדדים את עסקת המכר על גבי הטאבלט והם חותמים ישירות. סוף עידן הנייר בעסקאות נדל"ן." 

 
 

 

3 סיבות להתקדם לנדל"ן Online:

 • תהליך חתימה קצר יותר באופן משמעותי   – מפנים זמן לעבודה החשובה באמת.
 • נפטרים מניירת מיותרת   – חוסכים בהוצאות, שומרים על הסביבה ועוברים למשרד לירוק יותר.
 • שמירת חוזה באופן דיגיטלי  – ושליחה מאובטחת לטאבו.

המערכת נמצאת בשימוש עורכי דין, חברות בתחום ההתחדשות עירונית, או קבלנים ויזמים בתחום הנדל"ן.

התקדמו עכשיו למערכת נדל"ן אונליין עם חבילת מיוחדת הכוללת:

 • 2  טאבלטים הכוללים את תוכנת נדל"ן אונליין לחיתום דיגיטלי של עסקאות מקרקעין (מותאמת לתקנות האתיקה של לשכת עורכי הדין).
 • כרטיס (או טוקן) חתימה דיגיטלית ומאושרת ל- 4 שנים בחינם  כלול במחיר.


היתרונות העיקריים של נדל"ן Online:

 • העלאה של מספר מסמכים במקביל
  עם נדל"ן
   Online  ניתן לעלות מספר מסמכים ולהציג כל מסמך בלשונית נפרדת כך שניתן לעבור בין המסמכים בקלות ובפשטות.

 • ביצוע שינויים, תוספות ומחיקות
  עם נדל"ן Online ניתן לבצע שינויים במסמך הדיגיטלי ע"י הוספת תיבת שדה טקסט ובכך לשנות או למחוק מלל קיים, או להוסיף מלל חדש.

 • התאמה לתשריטים
  מערכת
   נדל"ן Online מאפשרת לכם, באמצעות לחיצה פשוטה, לבצע התאמה של הצגת המסמך בטאבלט כך שיתאים לגודל התשריט בגדלים השונים (A0, A1, A2, A3, A4).

 • שכפול אוטומטי של חתימות – בלעדי לנדל"ן Online
  נדל"ן Online מאפשר לכם לחתום פעם אחת, ולאחר מכן לשכפל את החתימה לכלל שדות החתימה של החותם הרלוונטי.
  שכפול אוטומטי חוסך זמן מיותר והינו פיתוח ייחודי ל
  נדל"ן Online .

 • שתילת שדות חתימה באופן אוטומטי
  נדל"ן Online אינו דורש הגדרה מראש של כל החותמים בעמוד הבית, וחוסך את הצורך בעבודת הכנה ארוכה הכוללת הוספת שדות בתהליך ידני, וגרירתם למקום המתאים.
  במקום זה, ניתן לשתול את השדה המתאים לכל חותם בתהליך אוטומטי ומהיר.
  בנוסף, בניגוד למתחרים, 
  בנדל"ן Online  לכל חותם קיים שדה חתימה ייעודי לו.

 • ייבוא חותמים באמצעות קובץ אקסל
  נדל"ן Online  מאפשר לכם לטעון  למערכת קובץ אקסל הכולל את פרטי כלל החותמים ובכך חוסך את הצורך בהזנת הפרטים באופן ידני למערכת.

  • ניתן לטעון רשימה גדולה של מאות חותמים בתהליך מהיר.
  • ניתן לייצא את החותמים ולשמור אותם בקובץ אקסל.
 • חתימה על אותו מסמך בזמנים שונים
  עם
  נדל"ן Online  תוכלו להגדיר מראש מספר חותמים על המסמך כאשר כל אחד מהם, או כל כמה חותמים, יחתמו על המסמך בזמנים שונים.
  זאת, תוך ייצור שקיפות מלאה בנוגע לזמן החתימה של כל חותם וחותם.

 • תאימות לסעיף 6 לתקנות – פיתוח בלעדי לנדל"ן Online
  בהתאם לסעיף 6 בתקנות, הדורש להוסיף נוסח עו"ד לזיהוי, 
  נדל"ן Online  מוסיפה את הנוסח באופן אוטומטי בעמוד האחרון של ההסכם וחוסכת הוספה ידנית שלו.
  הנוסח כולל את פרטי החותמים, התאריך, והשעה, ותואם במלואו לתקנות החוק.

 • אפשרות לחיפוש חותמים
  במידה והמסמך מכיל מעל 10 חותמים שונים, 
  נדל"ן Online מאפשרת לאתר חותם ספציפי בעזרת חיפוש שמי.
  באמצעות החיפוש, ניתן לגם לבצע מעקב אחר סטטוס החתימה של כל חותם ולבדוק, בלחיצה אחת, מי עדיין לא חתם על המסמך.

 
 

איך זה יעבוד בעצם?

 1. הצדדים החותמים יגיעו אל משרד עו"ד, כפי שהיה תמיד.
 2. עורך הדין יערוך את הסכם המכר, כפי שהיה בעבר, ויטען את ההסכם הסופי למערכת הטאבלטים של Comsign באמצעות התוכנה הייעודית שמגיעה על גבי המכשיר
 3. עורך הדין יגדיר את פרטי החותמים (רוכשים, קונים ועורכי דין) ויקבע את סדר ומקומות החתימה על גבי המסמך, באמצעות התוכנה.
 4. המסמך יוצג הן על מחשבו של עורך הדין, והן על הטאבלט, לשימוש החותמים, כאשר המסמך נמצא במצב של Co- Browsing (דפדוף משותף). כל פעולה שעו"ד מבצע במחשבו (גלילה, סימון וכו') תופיע במקביל גם על הטאבלט. כך, עורך הדין יוכל להדריך את הצדדים השונים, ולבצע סקירה, לגבי סעיפים ומקומות במסמך להם נדרשת תשומת לב מיוחדת.
 5. לאחר שאישרו החותמים את הנוסח הסופי של הסכם המכר, יחל עורך הדין בטקס החתימות הדיגיטליות, כאשר בכל רגע נתון ניתן יהיה לראות מי חתם וכמה חתימות נותרו לכל צד. הצדדים חותמים, באמצעות התוכנה הייעודית, על גבי הטאבלט, כאשר לעורך הדין יש שליטה מלאה על כל שלבי התהליך.
 6. בסיום טקס החתימות עורכי הדין מבצעים חתימה דיגיטלית מאושרת באמצעות הכרטיסים החכמים. המסמך נשמר במחשבו האישי של עורך הדין, מוכן להעברה לטאבו.
 7. לאחר חתימתם של הצדדים על הסכם המכר, יחתמו עו"ד השותפים להליך החתימה וינעלו את הקובץ הדיגיטלי באמצעות הכרטיס החכם שברשותם.
 8. ניתן להוסיף צרופות (כגון צילום תעודות זהות) לקובץ הדיגיטלי.

 

/

 

 

אומרים עלינו

עו"ד ורד איתני, ראש צוות התחדשות עירונית במשרד גולדפרב, גרוס, זליגמן ושות', מסבירה כיצד השימוש בנדל"ן Online, והמעבר לחתימה דיגיטלית בעסקאות מקרקעין ובכנסי התחדשות עירונית, מסייע להם להתייעל, לשמור על הסביבה ולחסוך זמן, כסף ומקום אחסון.


מלאו את הפרטים  ונציגינו יצרו עמכם קשר

לצפייה בתקנון:    מדיניות פרטיות       תנאי שימוש