כיסוי מרבי של החומר לבחינה - בצורה ממוקדת: ספרי המתמחה הם הספרים המקיפים ביותר ללימוד לקראת הבחינה ומכילים את כל החומר הנדרש, וכל זאת מבלי להעמיס בהרבה מלל ועמודי קריאה מיותרים. הספרים מכילים את כל הפרטים החשובים כולל כל הכללים, הסייגים, החריגים, החריגים לחריגים ותרגול שלהם.

בהירות: ספרי המתמחה כתובים בצורה הברורה והנהירה ביותר, באופן שיחסוך לכם הרבה זמן בקריאה ובלימוד החומר. אתם מוזמנים לראות ולהשוות! 

סדר וארגון החומר: ספרי הלימוד של המתמחה בנויים מחוברות לימוד דקות, וממוקדות, המכילות את כל החומר הנדרש, ומיועדות לכל נושא לימוד בנפרד, הן מטעמי נוחות והן כדי למנוע בלבול בין הנושאים השונים.

שיטת התעדוף: לאחר ניתוח מעמיק ומעקב שוטף מצידנו, ביצענו סימון והדגשה של החומר בספרים לפי חשיבותו, על פי פרמטרים כמו מידת החזרה של החומר בבחינות לשכה קודמות וכן לפי המגמות הצפויות בבחינה הקרובה, כך שבמהלך הקריאה תוכלו תמיד לדעת מה רמת החשיבות של החומר אותו אתם קוראים ועל מה לתת דגש מיוחד ולקרוא בצורה בוחנת יותר מהרגיל.

עזרי לימוד במהלך הקריאה: לאורך הספרים שילבנו סימנים מיוחדים שידגישו לכם דברים שחשוב לשים לב אליהם, פרטים קטנים שחשוב לזכור וכן דוגמאות והמחשות שיעזרו לכם להבין ולזכור טוב יותר, גם את הנושאים המורכבים.

סיכום ויזואלי של החומר בסוף כל תת נושא: שילבנו סכמות וטבלאות מסכמות בסוף כל פרק- כדי שתוכלו לחזור על החומר הנלמד בצורה מהירה ויעילה.

הכי מעודכנים: ספרי הלימוד מתעדכנים כל הזמן, בכל הנושאים, ומשתנים בהתאם למגמות הצפויות של הבחינות, וכן בהתאם לעדכוני פסיקה וחקיקה. בנוסף, מתווספים אליהם דברי החקיקה והפסיקה החדשים בהתאם.

דרך זו של ניהול וסידור החומר בספרים מבטיחה לך את שני האלמנטים, החשובים ביותר, שיובילו אותך להצלחה בבחינה- הבנת החומר וזכירתו!!

 

 יסודיות שיטת הלימוד: 

בניית הלימוד בהדרגתיות, חזרות מרובות ודגש על תרגולים

 

חזרות על החומר: העובדה שהספרים לא עמוסים מאפשרת להספיק שלוש קריאות של החומר וכך לזכור אותו היטב, ולדעת אותו טוב יותר. 

מבינים יותר, זוכרים יותר- מגיעים לבחינה מוכנים יותר!

 

הדרגתיות הלימוד: לאולימפיאדה צריך להתכונן בהדרגה- כך גם לבחינה!. תוכנית הלימודים שלנו מכינה אתכם שלב אחרי שלב עד להצלחה ובנויה כדי להשיג את המטרות שהוגדרו לכל שלב:

 

קריאה ראשונה - שלב ראשון: המטרה- הפנמה והטמעה של החומר

כדי להגשים את המטרה מוקדש זמן ניכר בתוכנית הלימוד למעבר על החומר בקריאה הראשונה (כמחצית מזמן תוכנית הלימוד), וזאת כדי לאפשר לך לבצע "קריאה חוקרת" של החומר בקצב איטי ולא סתם "לרוץ עליו". המטרה בקריאה זו היא לא לזכור את החומר, אלא להתעכב על כל נושא שלא מבינים, לנסות להיכנס לעומקו, ולא להמשיך עד שהנושא ברור. בשלב הקריאה הראשונה, יותר מתמיד, אנחנו ערוכים לקבל את פניותיכם בכל עניין של בעיה בהבנת החומר במהלך הקריאה. 

התרגול שהותאם לקריאה הראשונה, נבנה גם הוא לשם הגשמת מטרה זו. התרגול בקריאה הראשונה, מלווה כל מקצה קריאה קצר כדי לתת לך בוחן מציאות ולכוון אותך בהמשך הקריאה - כך תוכל לדעת כיצד הינך נדרש לדעת ולזכור את החומר. תרגול נוסף קיים גם בסוף כל נושא.

 

קריאה שנייה -  שלב שני: המטרה- הצפת נושאי קצה וסוגיות מורכבות

מטרות הקריאה השנייה הן; לבחון האם עמדת במשימות הקריאה הראשונה (הבנת החומר), ולעשות חזרה נוספת על החומר עם דגש על הנושאים המורכבים ונושאי הקצה (חריגים, סייגים וחריגים לחריגים). התרגול שהותאם לקריאה השנייה הינו תרגול שנכתב במיוחד ע"י צוות המתמחה ומכיל שאלות קשות. המטרה בשאלות התרגול האלו היא לא להוציא ציונים טובים, אלא להעמיק את הלימוד וההבנה ולחדד עוד יותר את הדברים שאולי "נעלמו מן העין" בקריאה הראשונה או הובנו שלא כהלכה. בנוסף, בתרגול בשלב זה "נציף" נושאים מורכבים לצד שאלות על פרטים קטנים וחריגים כדי לתרגל אתכם ברמה הגבוהה ביותר ולהכין אתכם לשאלות הקשות ביותר.

 

קריאה שלישית - שלב אחרון: המטרה- שינון החומר, חזרות ותרגולים

מטרת הקריאה השלישית היא לעשות חזרה אחרונה ומסכמת על החומר תוך דגש על הפרטים שדורשים שינון (כמו מועדים וכד'). נעשות חזרות על טבלאות וסכמות, וניתן דגש על תרגולים של שאלות קשות ושאלות זיכרון לצד פתרון בחינות אמת ובחינות סימולציה. השבוע האחרון לפני הבחינה מוקדש אך ורק לתרגולי בחינות וחזרה מסכמת על החתכים ההשוואתיים שהכנו במרוכז עבורכם ומרכזים בטבלה מסודרת השוואות בין כל הנושאים השונים בפרטים המבלבלים.

 

 

שיטת הכוכביות -  פיתחנו שיטה שבעזרתה לומדים כיצד לשפר את הציון באותה רמת ידע נתונה. שימוש בשיטה מאפשר לנבחן לאמוד על כשלים מנטליים בזמן פתרון שאלות ולהצביע על הדרך לפתור אותם ולהימנע מאיבוד נקודות. שיטת הכוכביות מסייעת למקסם את ההישגים האישיים.

 

מבחני סימולציה: מבחני הסימולציה מכילים את כל הנושאים החמים והנקודות החשובות שיש לדעת לפני הבחינה. המבחנים שלנו הוכיחו את עצמם ומדי מועד ומועד עוזרים למתמחים שלנו להרוויח נקודות חשובות בבחינה!

 

ניהול זמן יעיל ותכליתי: תוכניות הלימוד שלנו מאוזנות ובנויות ללימוד של עד 8 שעות ביום. תוכניות הלימוד לוקחות בחשבון את מגבלות הזמן ומגבלות הזיכרון ומונעות קריסה מעומס יתר.

   

 

שיטת הלימוד שלנו שמה דגש מיוחד על טכניקות לימוד ושיפור הזיכרון!

 

 

בזכות הספרים שלנו ושיטת הלימוד שלנו לא רק שזה אפשרי ללמוד הכל - זה גם פשוט יותר!!

כלים להתמודדות עם "התקופה המכריעה"

התקופה המכריעה היא למעשה התקופה של השבועיים לפני הבחינה. בתקופה זו חשוב לנתב ביעילות את המאמצים האחרונים בצורה מושכלת ולעשות הערכת מצב אובייקטיבית. לשם כך פיתחנו עזרים לימודיים מתקדמים ותכנים במיוחד ל"תקופה המכריעה", ביניהם:

חוברת "הנקודות החמות" - חוברת סיכום מקוצרת, בת 70 עמודים, המרכזת את הנקודות החמות בחומר הלימוד. חוברת "הנקודות החמות" התגלתה כהצלחה ורק בתוכה היה מענה לעשרות שאלות שהיו בבחינה  האחרונה!

 

סדנת לוגיקה - סדנה שבה ניתנים כלים להתמודדות עם שאלות שלא יודעים את התשובה שלהן.

 

פישוט המורכב - הרצאה בה דנים ומפשטים סוגיות מורכבות וחשובות בחומר הלימוד. 

שיטת הנקודות הרעות - שיטה זו פותחה במטרה לזהות את הנקודות הבעייתיות של כל נבחן בחומר הלימוד. שימוש בשיטה מאפשר להתמקד בקריאה האחרונה בנושאים שזוהו כ"חלשים". השיטה מהווה כלי עזר חשוב לייעול הלימוד וניצול מיטבי של הזמן עד מועד הבחינה. לחץ/י כאן לצפייה

 

 

 

"המתמחה"- מומחים בהכנה לבחינות לשכה!

הסיפור שלנו
פתרונות טכנולוגיים
הכשרה מקצועית
ספרות מקצועית
המתמחה
חנות
שירות ותמיכה
  logo ibar

החברה הכלכלית של לשכת עורכי הדין בע"מ

אין לך חשבון עדיין? הרשמו עכשיו!

כניסה לחשבון